Emici Külot Hasta Bezleri Yorum Yap

      Fiziksel ve zihinsel engelli kişilerin ve yaşı ilerlemiş kişilerin kişisel bakımlarının her alanda birine ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Fiziksel ve zihinsel engelli kişilerin ve yaşı ilerlemiş kişilerin bakımlarından sorumlu olan kişiler ya hasta bakıcılar ya da bu kişilerin yakınları olmaktadır. Engelli kişilerin (Fiziksel ,zihinsel ) ve yaşı ilerlemiş kişilerin bakımından sorumlu olan bu kişiler, hasta kişilerin tuvaletleri konusunda da birtakım zorluklar yaşamaktadır. Aynı zamanda, fiziksel ve zihinsel engelli kişiler ve yaşı ilerlemiş kişiler tuvalet sıkıntısı çekip birine ihtiyaç duyması sebebi ile birtakım psikolojik sıkıntılar çekmektedirler.

Aynı zamanda, bu kişiler çoğu zaman tuvalet kazaları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu yüzden de, hasta kişilerde idrar ve mesanede birtakım sorunlar gerçekleşebilmektedir. Bu sebeple, hasta bakıcı ve fiziksel ve zihinsel engelli kişilerin ve yaşı ilerlemiş kişilere bakıcılık yapan yakınlarının bu kişiler ile ilgilenmesi ile tuvalet sorunu ortadan kalmamaktadır. Fakat, bu sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmamak adına son zamanlar en çok tercih edilen birtakım medikal malzeme üretilmiştir.

Fiziksel ve zihinsel engelli kişilerin ve yaşı ilerlemiş kişiler için üretilmiş birçok emici külot hasta bulunmaktadır. En çok tercih edilen külotlu hasta bezi, kadınlara ve erkeklere göre iki farklı yapıda üretilmiştir. Külotlu hasta bezinin özelliklerinden bahsedecek olursak; bu hasta bezi fiziksel ve zihinsel engelli kişilerin ve yaşı ilerlemiş kişilerin idrar tutamama sıkıntıları karşısında kadınların ve erkeklerin özel bölgelerine göre üretilmiş bölgelerde yüksek koruma seviyesi sunan ultra emici özelliğe sahip kaliteli medikal malzemelerdir.

 Üstelik, külotlu hasta bezi engelli veya yaşlı olan kişilerin %100 hijyenini sağlayarak sağlıklarını korumaktadırlar. Aynı zamanda, bu kişilerin en ufak bir sızdırma, koku ve neme karşı 24 saat koruyarak büyük bir rahatlık sağlar. Külotlu hasta bezi, hiçbir şekilde fiziksel ve zihinsel engelli kişilerin ve yaşı ilerlemiş kişilerin rahatsız olmaması için yüksek konforda üretilmiş bezler ultra ince koruma tabakasına sahip olmasının yanı sıra normal bir iç çamaşırı kullanır gibi kullanabileceğiniz medikal malzemelerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir