Cayma,İptal ve İade Yorum Yap

Genel Kurallar.

1 : İşbu e-ticaret sitesi üzerinden sipariş verdiğinizde, aşağıda ayrıntılarıyla anlatılan bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2 : Müşteriler, satın aldıkları ürün ile ilgili olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun ve mesafeli sözleşmeler yönetmeliği hükümleri ile yürürlükteki yasalara tabidir.

3 : Satın alınan ürün çeşitli nedenlerle satılamaz duruma geldiğinde , firma bu durumu tespit tarihinden itibaren 3 gün içinde müşteriye bu durumu bildirmek ve 14 gün içinde de toplam bedeli iade etmek zorundadır.

4 : Müşteri satın aldığı ürünün ücretini ödemez veya ödeme kayıtlarından iptal ederse, firmanın ürünü gönderme yükümlülüğü ortadan kalkar.

5 : Ürünün teslimi sonrası, yapılan ödemenin ( kredi kartıyla ) yetkisiz kişilerce haksız olarak yapıldığının tesbitinde ve ürün bedeli banka ve finans kurumu tarafından satıcıya ödenmez ise , müşteri almış olduğu ürünü 3 gün içerisinde kargo “satıcıya” ait olacak şekilde iade etmek zorundadır

9 : Firmanın öngörülemeyen sebeplerle süresinde ürünü teslim edememesi durumunda alıcıya haber verilir ve alıcı siparişin iptalini, benzeri ile değiştirilmesini veya sorun çözülene dek teslimatın bekletilmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse, ödemenin nakit olması durumunda 14 gün içinde kendisine nakit olarak ödenir. Kredi kartıyla yapılmış ise 14 gün içinde bankaya iade edilir. Bankanın alıcı hesabına aktarması belirli bir süre uzayabilir.

10 : Müşteri, sözleşme konusu mave hizmeti teslim almadan önce kontrol etmelidir. Kırık, bozuk, yıpranmış vs sebeplerle sorunlu isse kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal ve hizmet “hatasız” ve “sağlam” kabul edilir. Üründen cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Ürün ile birlikte ürün faturası da firmaya iade edilir.

11 : Müşteri, almış olduğu ürünü belirtilen adresteki kişi/firmaya teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde firmaya aşağıda yazan iletişim bilgileri üzerinden birdirmek suretiyle hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkı çerçevesinde iade edebilir.

12 : Satıcı iletişim bilgileri :

Işık medikal – Halil Bilgiç (www.adanamedikal.com)

Yeşiloba mahallesi 46003 sokak Adana iş merkezi A blok no :1 Zemin 3 Seyhan / Adana

[email protected]

03224297113 telefon numarası

13 : Cayma hakkının kullanımından kaynaklı maliyetler ürünü satan firmaya aittir.

14 : Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde firmaya iadeli taahhütlü posta, faks ve eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün ibu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

15 : Müşteriye veya müşterinin yakınlarına teslim edilen ürünün faturasının da( kurumsal faturalarda firmanın iade faturası kesmesi gerekmektedir)iade ürrünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

16 : İade edilecek ürün ile birlikte standart ve orijinal, kutusu, ambalajı ve her nevi aksesuarı eksiksiz olarak teslim edilmek zorundadır.

17 : Firma iade ve cayma iletisinin kendisine ulaştırılmasını takiben 10 gün içerisinde ürün bedelini veya borç altına sokan belgeyi Müşteriye iade etmek zorundadır. Takiben 20 gün içerisinde ürünü iade almak zorundadır.

18 : Müşterinin hatasından dolayı ürünün değerinde yaşanabilecek azalma veya iade şartlarının imkansızlaşması durumunda müşteri kusur oranında firmanın zararlarını karşılamak ile yükümlüdür. Cayma süresinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan müşteri sorumlu değildir.

20 : Cayma vesilesiyle firma tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanyadan faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

21 : Müşteri talebi veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve iadeye müsait olmayan, tek kullanımlık ürünleri, hijyenik ürünler , çabuk bozulabilen ürünler, son kullanım tarihi geçen ürünler, teslimatı sonrası başka ürünlerle karışan ve ayrıştırılamayan ürünler, dijital ortam da aktarılan ve anında teslim edilen ürünler ayrıca cayma süresi sona ermeden önce , tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da yönetmelikte de belirtildiği gibi mümkün değildir.

22 : Kozmetik ve bakım ürünleri, iç giyim, mayo, kopyalanabilir yazılım, kitap ve proğramlar DVD, CD, VCD, Toner, kartuş, şerit vs ürünlerin iade edilebilmeleri için denememiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

23 : Müşteri kredi kartıyla yaptığı ödemede temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile , K.kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceği ve bankaya karşı mesul olacağını kabul ve beyan eder. Banka gerekli gördüğü durumlarda hukuki mercilere başvurabilir.; çıkacak masrafları ve vekalet ücretini,  müşteriden talep edebilir. Her koşulda müşterinin borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, müşteri , borcun geç ödenmesinden dolayı firmanın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

24 : Banka havalesi veya EFT yaparak Kuveytturk bankası, Akbank, Yapı kredi bankası, Finansbank, Hesaplarımızdan (TL) herhangi birine ödeme yapabilirsiniz.

25: firma sitemiz üzerinden kartlarınız ile , tek çekim veya taksitli ödeme yapabilir bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Online ödemelerinde sipariş sonunda kartınızdan ücreti çekilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir