www.adanamedikal.com
5.0
Based on 143 reviews
powered by Google
salih -salih -
08:10 04 Sep 23
Hasta bezi siparişi verdim,hemen gönderdiler,ilgi alaka çok güzel halil beye çok teşekkür ederim,profesyonel bir esnaf,sanirim bundan sonra hep burdan alis veriş yapacağım:) iyi çalışmalar
Fatma AciksuFatma Aciksu
14:26 01 Sep 23
Adana medikal ile ilk alisverisim Aytaç Bey'in güven veren ilgisi ile oldu. Aynı zamanda guleryuzlu ve disiplinli tavırlarından çok memnunum
Ahmet Nevzad ÇiyAhmet Nevzad Çiy
13:25 28 Aug 23
Güvenilir ve başarılı bi firma
Rasim DönmezRasim Dönmez
12:16 23 Aug 23
Adana Medikal den Allah razı olsun hizmetrerinden dolayı çok teşekkür ederim.
Zahide MutluZahide Mutlu
10:37 23 Aug 23
Hızlı gönderim ve güvenli site ve çözüm odaklı kesinlikle tavsiye ederim 😇
Enes BilginEnes Bilgin
19:23 16 Aug 23
Sattığı hasta altı bezleri çok kaliteli. Özellikle Dr.marco markası gerçekten başarılı. Tavsiye ederim. Teşekkürler adana medikal.
Bilal ÇelebiBilal Çelebi
10:51 12 Aug 23
Cok hizli bir sekilde gonderim sağladı whatsapp görüşmesine hizli dönüş yaptılar Teşekkür ederim hediyeniz için
Ayşegül TokmakcıAyşegül Tokmakcı
08:57 03 Aug 23
Daha önce 4 tane bez almıştık yanında vucut mendili hediye etmislerdi. Paketlemeleri süper korunaklı. Tekrar ikinci defa yine 4 lü bez siparişi oluşturdum yanında yine mendil istemistim Halil bey arayıp istediğimiz markayı bile sordu ve kırmmamışlar iki tane göndermiş aksam 17 de oluşturduğum sipariş sabah 12 de kapımdaydı. Yadigar ablam çok mutlu oldu Halil bey ilginiz için minnettarız teşekkürler ❤️❤️❤️
Didem ErginDidem Ergin
09:04 31 Jul 23
Anneannem için hasta bezi sipariş etmiştim. Sağolsunlar müşteri hizmetleri çok ilgili. Notlarınızı dikkate alıyorlar. Hemen kargoladılar. Islak mendil ve bayram notuyla birlikte gönderdiğiniz ufak hediye için çok teşekkürler.Tekrar tekrar sipariş veriyorum, güvenebilirsiniz.
Süleyman ÇiftçiSüleyman Çiftçi
08:10 31 Jul 23
İlk başta uygun fiyat olarak denk gelmişti ve Halil beyle iletişime geçtik ondan sonra Halil beyle abi kardeş gibi olduk çok ilgili gerçekten ilgisi için çok teşekkür ederim kendisine her zaman onu tercih ediyoruz mutlaka sizinde öyle olacaktır
nuray aksu şannuray aksu şan
10:57 29 Jul 23
Adana medikal ile alisverisimiz Halil beyin disiplini, sorumluluğu ve müşteri memnuniyetini onemsemesi sayesinde olmuştur. İşletme; malzemelerin kargolanmasindanteslim alınmasına kadar her aşamasında son derece ilgili ve alakalı 10 numara 5 yıldız Teşekkürler
sedat aydemirsedat aydemir
09:27 27 Jul 23
Adana medikal ile ikinci alisverisim. Halil bey ile telefonla bikac kez de görüştük bulamadığım engelli ürünleri ile ilgili yardım istedim elinden geleni yaptı. Hem ticaret hemde kişi olarak güvenilir bir firma.
HALUK TÜMYİĞİTHALUK TÜMYİĞİT
08:22 22 Jul 23
Ürün gamınız, fiyat yapınız ve zamanında gelen sevkiyatlardan dolayı teşekkür ederim
savaş ötersavaş öter
08:21 22 Jul 23
Müşteri memnuniyeti yüksek ilgili bir firma başarılar diliyorum
DilrubaDilruba
12:33 20 Jul 23
Bir yakınım için ürün almıştım, ürün çok güzel kaliteli Yanında da bir paket ıslak mendil hediye göndermişler, çok teşekkür ederiz. Yalnız ıslak mendili iyi ambalaj yapmadıkları için suyu akmıştı.
mustafa sargınmustafa sargın
11:03 19 Jul 23
Siparişim kargoda kayboldu, cep ten kendilerine ulaştım, sağolsunlar aynı gün siparişimi tekrar kargoladılar.
Azat ÖzgünAzat Özgün
07:29 14 Jul 23
Evony Hasta Bezi Aldım Hızlı teslim edildi. Memnun kaldım ve uygun fiyatlıydı. Düzenli olarak alıyorum size tavsiyem sitenizden indirim kuponu gibi kampanyalar yaparsanız çok güzel olacaktır.
Sefa NamluuSefa Namluu
11:35 12 Jul 23
İlgili ve başarılı bir firma. İhtiyacımızı hızlı,kaliteli ve ekonomik açıdan uygun tedarik ettiği için tesekkür ediyorum
Dervis UysalDervis Uysal
15:48 11 Jul 23
İş disiplini ile,güvenilirliği ile,guleryuzlulugu ile müşterilerine güven veriyor.bu cizginizde devam etmeniz dilegiyle
Kedicik BayKedicik Bay
13:48 11 Jul 23
Surekli alisveris yapiyoruz, sorunsuz calisiyoruz, tebrik ederim
Mehmet BeyMehmet Bey
13:47 11 Jul 23
Hasta bezleri aldigimiz güvenilir ve basarili firma
sinan yıldızsinan yıldız
13:49 03 Feb 23
Hasta bezleri satımında bölgedeki en iyi firma. Başarılar dilerim.
İlgisiyle ve hizmetleriyle memnun kaldığım bir işletme. Hasta bezi adına her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.
Nurcan MuşluNurcan Muşlu
12:25 08 Jul 22
İşini ciddiye alan,müşterilerine ilgili ve güzelyüzle hizmet veren bir Medikal Firması..Vizyonunu ve çalışma stilini yıllardır değiştirmedi.
busra bilgicbusra bilgic
13:46 07 Jul 22
İş disiplini, çalışma prensibi açısından beğendiğim ve uygun fiyatlarla alışveriş yaptığım bir işletme.
Ayfer UrunAyfer Urun
13:43 07 Jul 22
Hem insan, hem güvenli alışveriş. Güvendiğim, hep yanımızda olan alışverişin tek doğru adresi Işık Medikal/Adana'ya minnet ve teşekkürler.
js_loader

Nebülizatör nedir , ne için kullanılır ve nasıl kullanılır? Yorum Yap

Nebülizatör nedir , Nebülizatör ne için kullanılır ve nebül cihazı nasıl kullanılır?

Nebülizatör cihazları temel olarak piston ile çalışan kompresör sistemidir, Hava basıncının sıkıştırılması ve sıvıya belirli aralıklardan üflenmesiyle “sis” oluşturmak suretiyle sıvının parçalanmasını sağlayan cihazlardır.

Bazı cihazlarda bu işlem sadece kompresör ve hava ile değil ses dalgaları yoluyla da yapılabilir. Ancak genelde kullanılan nebülizatör cihazları kompresör yardımıyla hava basıncının kullanılması şeklinde olan cihazlardır. Oda nemlendirici cihazların mekanizması da benzer bir şekilde çalışır.

Nebülizatör ne için kullanılır?

Sıvı parçalanıp sis ve buhar haline getirilir. Böylece tıkanmış bronşların en derinlerine kadar ventolin buharı ulaşır. Her halukarda ilaçların daha mikronize bir şekilde akciğer derinliklerine kadar ulaşması sağlanır. Böylece Ventolin ve benzeri ilaçlar akcigerlerde gevşeme ve rahatlama yapmış olur. Nebülizatör cihazlarında, kullanım amacına uygun olmak kaydıyla ilaç kullanılması gerekirken, hastalık durumuna göre ilaç içerisine birkaç damla su ilavesi yapılabilir. ciddi olmayan durumlarda (sigara içilmesi ,kirli hava solunması vs gibi) geçici rahatsızlık durumlarında, direk saf su katılıp solunabileceği gibi bazen tuzlu su katılarak solunum rahatlatılabilir. Böyle bir durum akciğerlerin yumuşamasına ,kasların gevşemesine ve bronşların açılması – rahatlamasına yol açacaktır.

Nebülizatör hangi mevsimlerde çok kullanılır

Nebülizatör cihazları ve kısmen buhar cihazları kış aylarının cihazlarıdır. Yaz aylarında ve sıcaklarda insanların açık hava tercihlerinin çok olması ve ÜSYE (üst solunum yolu enfeksiyonları) nın az olması ve genel olarak akciğer problemlerinin daha az olması sebebiyle nebülizatör cihazlarına pek ihtiyaç olmamaktadır. Ancak kış ayları bir çok yönden bu durumu tam tersine çevirir.

Kış aylarında sobalar, kaloriferler yoluyla odun, kömür gibi havayı kirleten ürünlerle hava kirliliği artar. Genel olarak havanın daha kirli olabilmesi ve insanların daha kapalı alanlarda durmak – yaşamak zorunda kalmaları akciğerleri normalden fazla zorlamaktadır. Sigara içilmesi gibi akciğer düşmanı durumların, açık alanlardan kısmen de olsa kapalı alanlara taşınması ve her türden kapalı ve sağlıksız hava solunması durumları oluşur. Bu durum kış aylarında akciğer problemlerinin zirve yapmasına yol açar. Böylece oluşabilecek problemlerde nebülizatör cihazları, tıkanan ve kısmen ağrılara da yol açan durumların rahatlamasına ve mukus,balgam gibi birikimlerin yumuşamasına yol açıp vücuttan atılmalarını da kolaylaştıracaktır.

Nebülizatör ve Hijyen

Nebülizatör cihazlarının kullanımında dikkat edilecek en önemli husus “hijyen” olmalıdır. Özellikle solunum yolu enfeksiyonlarının bulaşıcı olabildiği unutulmamalıdır. Her kullanım sonrası maskelerin sabun ve ılık su ile iyice yıkanması ve durulanması – kurutulması gerekmektedir. Ayrıca maskelerin tek bir kişi tarafından kullanılması gerekmektedir. Bazen nebülizatör gibi cihazların birden fazla kişi tarafından kullanıldığı da bilinmektedir. Genel uzman görüşüne göre bu durumdan kaçınmak gerekir. Özellikle aynı maskeyi birden fazla kişinin asla kullanmaması gerekmektedir. İlaç ile birlikte nebül kullanımından sonra yüzün ılık suyla yıkanması tavsiye edilmektedir.

Nebülizatör cihazlarının ilaç katılan nebülizer kutusunun üst kısımlarında minik bir huni şeklinde plastik parça bulunur. Bu parça kompresörün üflediği havayı ventolin ve-veya su ile çırpılarak suyu mikronize etmekte ve bir nevi “sis” oluşmasına yol açmaktadır. Bu parçalar çok hassas olup oynama veya eğilme, bükülme durumlarında görevini düzgün yapamaz hale gelmektedir. Bu duruma da dikkat etmek gerekir.

Genel,yaygın kanının aksine nebülizatör cihazlarının kullanımı için hasta olmak gerekmez. Özellikle çok sigara içenlerin sabahları saf su kullanarak akciğerlerine birkaç dakika da olsa nebülizatör buharı üflemeleri akşamdan içilen sigaranın yarattığı sabah tıkanıklıklarını rahatlatır. Bu durumda da unutulmamalıdır ki nebülizatör ve nebülizatör maskelerinin temizliği asla ve asla ihmale gelmemelidir.

Nebülizatör cihazı içerisine aldığı havayı kompresör vasıtasıyla “üfleyen” bir cihaz olduğu için havadaki toz vs parçacıklar için içerisinde filtre görevi gören minik süzgeçleri vardır. Bu filtreler düzenli aralıklarla (kullanım sıklığına ve ortamdaki hava kalitesine göre) değiştirilmelidir. Takribi 3-6 ay aralıklarında ddeğiştirilmeleri tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir