Nöropatik Mesane ve Nörojen Mesane Yorum Yap

Nöropatik Mesane ve Nörojen Mesane

Medikal hastalıklar arasında nörojenik mesane yer almakta. Çeşitli seviyelerde gerçekleşen sinir yaralanmalarına bağlı olarak mesane kaslarının düzgün çalışmaması anlamına geliyor. Çeşitli belirtileri olabiliyor. Sinir sisteminde yaşanan bozukluğa bağlı olarak mesanenin çeperini saran kaslar sürekli olarak kasılma gevşeme hareketi yapar. İdrar konusunda ciddi problemlere yol açar. Medikal çözümler ile bu durumla savaşmak mümkündür. Ancak ciddi bir tıbbi tedavi de gerektirebilir.

Nörojenik Mesane Nedenleri Nedir?

En çok merak edilenler arasında ise bu duruma neyin neden olduğu var. Pek çok dış faktör yaşanan bu hastalığa neden olabiliyor. Hidrofilik sonda ile bu durumun çözümlenmesi sağlanabiliyor. Geçici çözümler olduğundan, aslında genel anlamda sorunu tespit etmek ve çözümü için tıbbi yardım almak en doğrusu olacaktır.

Nedenler;

  • Parkinson hastalığı
  • Beyin tümörü
  • Serebrovasküler hastalıklar
  • Alzheimer hastalığı
  • Kafa travması
  • Ensefalit ya da menenjit

Gibi pek çok neden bu duruma yol açabilir. Sonucunda ise kişide yaşanan idrar kaçırma sorunu başlar. Seviyesine göre doktor çözümleri ile ortadan kaldırılması sağlanabilir.

Medikal Çözümler

Yaşanan bu sorun yaşlı olan kişilerde meydana geldiğinde hasta bezi gibi çözümler ile geçici şeklide kontrol altına alınması söz konusu olabilir. Yaş grubuna göre değişe, boyutu değişen bez çeşitleri ile idrar kaçırma sorununun bir nebze olsa çözülmesi söz konusu olabilir. Tıbbi ürünleri inceleyerek çözüm bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir