www.adanamedikal.com
5.0
Based on 143 reviews
powered by Google
salih -salih -
08:10 04 Sep 23
Hasta bezi siparişi verdim,hemen gönderdiler,ilgi alaka çok güzel halil beye çok teşekkür ederim,profesyonel bir esnaf,sanirim bundan sonra hep burdan alis veriş yapacağım:) iyi çalışmalar
Fatma AciksuFatma Aciksu
14:26 01 Sep 23
Adana medikal ile ilk alisverisim Aytaç Bey'in güven veren ilgisi ile oldu. Aynı zamanda guleryuzlu ve disiplinli tavırlarından çok memnunum
Ahmet Nevzad ÇiyAhmet Nevzad Çiy
13:25 28 Aug 23
Güvenilir ve başarılı bi firma
Rasim DönmezRasim Dönmez
12:16 23 Aug 23
Adana Medikal den Allah razı olsun hizmetrerinden dolayı çok teşekkür ederim.
Zahide MutluZahide Mutlu
10:37 23 Aug 23
Hızlı gönderim ve güvenli site ve çözüm odaklı kesinlikle tavsiye ederim 😇
Enes BilginEnes Bilgin
19:23 16 Aug 23
Sattığı hasta altı bezleri çok kaliteli. Özellikle Dr.marco markası gerçekten başarılı. Tavsiye ederim. Teşekkürler adana medikal.
Bilal ÇelebiBilal Çelebi
10:51 12 Aug 23
Cok hizli bir sekilde gonderim sağladı whatsapp görüşmesine hizli dönüş yaptılar Teşekkür ederim hediyeniz için
Ayşegül TokmakcıAyşegül Tokmakcı
08:57 03 Aug 23
Daha önce 4 tane bez almıştık yanında vucut mendili hediye etmislerdi. Paketlemeleri süper korunaklı. Tekrar ikinci defa yine 4 lü bez siparişi oluşturdum yanında yine mendil istemistim Halil bey arayıp istediğimiz markayı bile sordu ve kırmmamışlar iki tane göndermiş aksam 17 de oluşturduğum sipariş sabah 12 de kapımdaydı. Yadigar ablam çok mutlu oldu Halil bey ilginiz için minnettarız teşekkürler ❤️❤️❤️
Didem ErginDidem Ergin
09:04 31 Jul 23
Anneannem için hasta bezi sipariş etmiştim. Sağolsunlar müşteri hizmetleri çok ilgili. Notlarınızı dikkate alıyorlar. Hemen kargoladılar. Islak mendil ve bayram notuyla birlikte gönderdiğiniz ufak hediye için çok teşekkürler.Tekrar tekrar sipariş veriyorum, güvenebilirsiniz.
Süleyman ÇiftçiSüleyman Çiftçi
08:10 31 Jul 23
İlk başta uygun fiyat olarak denk gelmişti ve Halil beyle iletişime geçtik ondan sonra Halil beyle abi kardeş gibi olduk çok ilgili gerçekten ilgisi için çok teşekkür ederim kendisine her zaman onu tercih ediyoruz mutlaka sizinde öyle olacaktır
nuray aksu şannuray aksu şan
10:57 29 Jul 23
Adana medikal ile alisverisimiz Halil beyin disiplini, sorumluluğu ve müşteri memnuniyetini onemsemesi sayesinde olmuştur. İşletme; malzemelerin kargolanmasindanteslim alınmasına kadar her aşamasında son derece ilgili ve alakalı 10 numara 5 yıldız Teşekkürler
sedat aydemirsedat aydemir
09:27 27 Jul 23
Adana medikal ile ikinci alisverisim. Halil bey ile telefonla bikac kez de görüştük bulamadığım engelli ürünleri ile ilgili yardım istedim elinden geleni yaptı. Hem ticaret hemde kişi olarak güvenilir bir firma.
HALUK TÜMYİĞİTHALUK TÜMYİĞİT
08:22 22 Jul 23
Ürün gamınız, fiyat yapınız ve zamanında gelen sevkiyatlardan dolayı teşekkür ederim
savaş ötersavaş öter
08:21 22 Jul 23
Müşteri memnuniyeti yüksek ilgili bir firma başarılar diliyorum
DilrubaDilruba
12:33 20 Jul 23
Bir yakınım için ürün almıştım, ürün çok güzel kaliteli Yanında da bir paket ıslak mendil hediye göndermişler, çok teşekkür ederiz. Yalnız ıslak mendili iyi ambalaj yapmadıkları için suyu akmıştı.
mustafa sargınmustafa sargın
11:03 19 Jul 23
Siparişim kargoda kayboldu, cep ten kendilerine ulaştım, sağolsunlar aynı gün siparişimi tekrar kargoladılar.
Azat ÖzgünAzat Özgün
07:29 14 Jul 23
Evony Hasta Bezi Aldım Hızlı teslim edildi. Memnun kaldım ve uygun fiyatlıydı. Düzenli olarak alıyorum size tavsiyem sitenizden indirim kuponu gibi kampanyalar yaparsanız çok güzel olacaktır.
Sefa NamluuSefa Namluu
11:35 12 Jul 23
İlgili ve başarılı bir firma. İhtiyacımızı hızlı,kaliteli ve ekonomik açıdan uygun tedarik ettiği için tesekkür ediyorum
Dervis UysalDervis Uysal
15:48 11 Jul 23
İş disiplini ile,güvenilirliği ile,guleryuzlulugu ile müşterilerine güven veriyor.bu cizginizde devam etmeniz dilegiyle
Kedicik BayKedicik Bay
13:48 11 Jul 23
Surekli alisveris yapiyoruz, sorunsuz calisiyoruz, tebrik ederim
Mehmet BeyMehmet Bey
13:47 11 Jul 23
Hasta bezleri aldigimiz güvenilir ve basarili firma
sinan yıldızsinan yıldız
13:49 03 Feb 23
Hasta bezleri satımında bölgedeki en iyi firma. Başarılar dilerim.
İlgisiyle ve hizmetleriyle memnun kaldığım bir işletme. Hasta bezi adına her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.
Nurcan MuşluNurcan Muşlu
12:25 08 Jul 22
İşini ciddiye alan,müşterilerine ilgili ve güzelyüzle hizmet veren bir Medikal Firması..Vizyonunu ve çalışma stilini yıllardır değiştirmedi.
busra bilgicbusra bilgic
13:46 07 Jul 22
İş disiplini, çalışma prensibi açısından beğendiğim ve uygun fiyatlarla alışveriş yaptığım bir işletme.
Ayfer UrunAyfer Urun
13:43 07 Jul 22
Hem insan, hem güvenli alışveriş. Güvendiğim, hep yanımızda olan alışverişin tek doğru adresi Işık Medikal/Adana'ya minnet ve teşekkürler.
js_loader

Koronovirüsten korunmak için yapılması gerekenler. Yorum Yap

2020 yılına maalesef covid-19 koronavirüs salgınıyla birlikte başladık. İlk zamanlar Çin’in Hubei eyaletinin Vuhan şehrinde başlayan sars cov 2 virüsü kısa bir zamanda küresel bir pandemi haline gelmiş ve tüm dünyayı etkilemiştir. Yaklaşık bir yıldır tüm dünyada bu pandemi ve pandemiye karşı aşı geliştirebilme konusunda bir mücadele söz konusudur.

Bu virüs neden bu kadar hızla yayılıyor?

Virüsün yayılmasıyla ilgili yaklaşımlara bakıldığında genel olarak maske, mesafe, el hijyeni gibi tedbirler öne çıkmaktadır. En kısa ve en gerçekçi şekilde bu şekilde açıklanabilir. Bunun dışında sokakların, cadde ve bulvarların komple yıkandığı , dezenfekte edildiği belediyecilik ve şehircilik örneklerini de gördük.

Virüslerle böyle mücadele edilemez. Sokakların ve bulvarların komple dezenfekte edilmesiyle bu gibi pandemilerin önü alınamaz. Virüsler özelinde Covid-19, asıl olarak insandan insana direk ya da yakın temas yoluyla bulaşmaktadır.

Bu sebeple öncelikle yukarıda saydığımız maske, el hijyeni ve mesafe kuralını ihmal etmemek gerekir. Unutulmaması gereken nokta ise bu bile yetersiz kalmaktadır. Tüm bu kuralların katı uygulandığı yerlerde bile virüsün az da olsa yayılabildiğine şahit oluyoruz.  O zaman bu virüsün yayılmasında gözden kaçan daha ciddi bir yayılma metodu var demektir.

Bununla ilgili gözden kaçan en önemli hususun virüsün havadaki aeroseller vasıtasıyla solunmasıdır. Öksürme veya hapşırma yoluyla ağız ve burundan virüs yüklü damlacıklar yayılabildiği için genel olarak bu durumlar sıkı tedbirleri gerektirir. Yanınızda birisi hapşırsa ve öksürse tedbir ihtiyacı hissedersiniz, ancak iki metre ötenizde birisi konuşsa ya da nefes alıp verse hiç rahatsız olmazsınız.

Özellikle kapalı alanlarda belirli bir süre kalınması durumları bu tehlikenin en ciddi hale gelmesine yol açmaktadır. Kapalı ve hava sirkülasyonunun olmadığı ortamlarda insanlar arasında ne kadar mesafe olursa olsun virüs bulaşabilmektedir. Hatta kapalı alanlarda virüslü bir kişinin bile olması ortamdaki herkesin belirli bir süre sonrasında virüs ile kontamine olmasına yol açabilir. Konuşarak veya nefes alıp vererek havaya karışan virüslü aeroseller bu havayı uzun süre soluyan kişilere de bulaşabilir. Bu durum aynı evde yaşayıp, aynı eşyaları kullanmasına rağmen karı kocanın birinin neden pozitif diğerinin neden negatif olduğunu da açıklamaktadır.

Aerosellerin hareket hızını şöyle açıklayabiliriz. Yaklaşık 15 metre uzaktaki birisinin bir sigara yaktığını düşünün, daha duman bir metre bile sigaradan uzaklaşmadan sigaranın kokusunun hemen size ulaştığını farkedersiniz. Bu durum hızla havaya karışan aeroseller sebebiyledir.

Yine aynı şekilde kapalı bir odada birisinin sigara içtiğini düşünün. Bu odada içilen sigaranın dumanı bir süre sonra ciddi şekilde sigara içmeyeni de etkileyecektir. Koronavirüs de bu şekilde etkiler. Ortak kapalı alandaki ortak havayı solumakla virüs taşıyan kişinin nefesinden çıkan aeroseller ve damlacıkların solunması söz konusudur. Ancak odada bir tek pencere bile açılsa dumanın etkisi nasıl ciddi şekilde azalırsa aynen bu şekilde virüsün bulaşı etkisi de azalacaktır.

Unutmayın ki damlacıklar bir süre sonra yere düşerler ancak aeroseller saatlerce havada asılı kalabilirler. Bu sebeple asla uzun süre (gerekmedikçe kısa süre dahil) kapalı alanlardan uzak durmak gerekmektedir. Banka, hastahane, AVM gibi yerler uzun süre ortak hava kullanımına müsait yerlerdir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Çalışma masası benzeri sık temas edilen eşyalarımız özellikle ortak çalışılan alanlarda ıslak mendil, temizleme havlusu ya da temizlik bezleri vasıtasıyla silinmelidir. Bir diğer önemli hususta sık sık ellerin yıkanması veya dezenfekte edilmesidir. Pandeminin ilk dönemlerindeki gibi elleri 20 saniye boyunca sabun ile yıkamaktan ziyade her fırsatta ,sabuna bile gerek olmadan eller yıkanmalıdır. Ellerin sık sık birkaç saniye bile olsa su ile yıkanması virüs yükünü azaltacaktır.  Pandemi de hemen herkes bir şekilde virüsü alacaktır. Önemli olan alabildiğince az almak ve vücudumuzdaki virüs yükünün az olmasını sağlamaktır. Virüsü ne kadar az alırsan hastalığı atlatmamız da o kadar kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir