En çok Tercih Edilen Hasta Bezi ve Markaları Yorum Yap

Palyatif hastaların bakımları bilgi ve tecrübe isteyen bir uğraştır. Pek çok palyatif hastası evlerinde bakım görmektedir. Haftada bir kez evde bakım hizmetlerinden sağlık ekipleri bu evleri ziyaret edip hasta bakımı ile ilgili hasta yakınlarını bilgilendirmektedir. Palyatif hastaların bakımında en önemli konulardan biri de hastanın hijyenidir. Bu konuda üretilmiş birçok medikal malzemeler vardır. Duş alamayan hastalar için özel üretilmiş saç yıkama boneleri ve hijyenik mendiller hasta bakımlarını kolaylaştırmaktadır. Bu ürünlerden bir tanesi de hasta bezleridir. Bu konuda ülkemizde pek çok marka hizmet vermektedir. Çeşit ve ölçü olarak ülkemizde birçok ürün çeşidi kolaylıkla bulunabilmektedir. Genellikle bu ürünleri medikal mağazalarından temin edebilirsiniz. Hasta bezleri, kişinin tuvalete gidemediği durumlarda kullanılır. Tıpı bir bebek bezi gibi hastanın genital bölgesini iyi saracak şekilde bağlanır. Hijyenik ve tek kullanımlık olan ürünler hastanın tuvaletini yapması halinde yatağı ve çarşafları kirletmeden altını temizleme imkânı sunar. Nem ve koku yapmadığı için de hastanızın cildini tahriş etmez. Sürekli yatak ve çarşaf temizliği istemediği için de hem hasta yakınları için hem de hasta için konfor sağlar.

 Joly hasta bezi en çok kullanılan hasta bezi markalarındandır. Bel bantlı özelliği sayesinde hastanın belini tam kavrar ve sızıntıya izin vermez. Piyasada ki en kaliteli hasta bezidir. Üstün emme teknolojisi sayesindepek çok hasta yakını tarafından tercih edilmektedir. Tek seferde 2 litreye yakın sıvıyı özel yapısıyla hapseder. Yerli üretim olup kalitesiyle dünya standartlarında bir üründür.

 Evony hasta bezi, koku kontrolü sayesinde tam bir hijyen sağlar. Hastanızın bel ölçülerine uygun şekilde seçeceğiniz ölçülerde bezinizi edinebilirsiniz. Türkiye’de en çok kullanılan ve kalitesiyle en başarılı bez markalarındandır. Piyasada en çok tercih edilen hasta bezidir. En kaliteli markalardan da diyebiliriz.

Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz diğer hasta bezleri de şöyledir;

 Mavi beyaz hasta bezi, pek çok medikal mağazalarında bulabileceğiniz bir markadır. Türk üretimi olmasıyla dikkat çeken marka çeşitli bel ölçülerinde satılabilir. İster toptan isterse paket şeklinde edinebilirsiniz.

Önlem hasta bezi, yine bir Türk markası hasta bezidir. Sızdırmazlık ve koku kontrolü gibi konularda önemli ar-ge başarılarına imza atmışlardır.

Tena hasta bezi, pek çok mağazada karşınıza çıkabilecek hasta bezlerindendir. Hastanızın bel genişliğine göre size uygun bir ölçüsünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Freshlife hasta bezi, Piyasada satılan yerli malı hasta bezlerindendir.

 Holder hasta bezi, Holder markasını bu denli özel kılan şey ise markanın tamamen medikal alanında faaliyet göstermesidir. Hassas kumaş yapısı sayesinde hasta cildini tahriş etmez. Sızdırmaz bantlarıyla tam bir konfor sağlar. Hiçbir şekilde kolay deforme olmaz.

Canped hasta bezi yine bir Türk üretimi hasta bezidir. Kolaylıkla tüm medikal mağazalarından edinilebilir.

Hasta bezi seçiminde dikkat edilecek unsurlardan birisi de bezin ölçüsüdür. Hastanın cildine zarar verecek şekilde sıkı bağlanmış bir bez yatak yaralarının açılmasını hızlandıracaktır. Açılan yaraların enfeksiyon kapması asla tercih etmeyeceğiniz bir şeydir. Bu nedenle hasta bezinin hastanın beline uygun alınması ne çok sıkı ne de çok gevşek bağlanması gereklidir. Önemli olan bir diğer mesele de bezlerin kirlendiğinde ivedi bir şekilde değiştirilmesidir. İdrarın içerdiği amonyak ve ürik asit hasta cildine zarar verebilir. Bu nedenle bezinizin emici özelliği ne kadar iyi olursa olsun hasta altını bir kez kirlettikten sonra altı mutlaka değiştirilmelidir. Bu ürünlerle birlikte altının temizlenmesini pratik hale getirmek için alt değiştirme pedleri de kullanılmalıdır. Hasta altı değiştirilirken olası bulaşlar bu şekilde önlenebilir. Hayatımızı kolaylaştıran pek çok medikal ürün gibi hasta bezleri de hasta yakınlarının ve hastanın konforu düşünülerek üretilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir